English

Informace o Advokátním deníku

 

Česká advokátní komora spustila 8. dubna 2019 na adrese www.advokatnidenik.cz nové internetové odborně – zpravodajské médium - Advokátní (online) deník.

 

Původní elektronický magazín ČAK Bulletin advokacie online, který dělal společnost více než 60 tisícům čtenářům z řad odborníků nejrůznějších právnických profesí, ale i laikům, již od roku 2012, se na jaře roku 2019 přejmenoval, převlékl, vybarvil, zmodernizoval, zrychlil… a také přestěhoval na novou doménu www.advokatnidenik.cz.

 

 „Představenstvo ČAK tímto krokem plní zcela konkrétní závazek založení internetového zpravodaje, který bude jednak veřejně hlásat poslání advokacie v civilizované společnosti, tedy právním státě, jednak bude zároveň způsobilý bez prodlení reagovat na společenské dění, jež se advokacie či celé justice přímo či nepřímo dotýká. Díky odborné gesci zástupce představenstva JUDr. Petra Tomana, LL. M., a erudovanému úsilí zaměstnanců odboru vnějších vztahů ČAK tak dnes Komora uvádí na mediální internetový trh Advokátní (online) deník,“ uvedl při příležitosti slavnostního uvedení Advokátního deníku do kyberprostoru předseda představenstva ČAK JUDr. Vladimír Jirousek.

 

Díky Advokátnímu deníku čtenářům neunikne nic aktuálního a podstatného ze světa práva a ochuzeni nezůstanou ani o pestrou nabídku odborných článků renomovaných autorů z jednotlivých právních oborů, aktuální judikaturu, stejně jako další informace z celé justice. Advokátní deník má jednoduchou strukturu, ve které se bude čtenář snadno orientovat, a to i v responzivním zobrazení na všech typech mobilních zařízení. Na jednom místě najdou uživatelé také archiv tištěného Bulletinu advokacie, termíny akcí, které ČAK pořádá, pozvánky na odborné konference i dalších pořadatelů, společenské události a sportovní akce, vstup na Twitter ČAK, odkazy na zpravodajská videa, která se postupně rozmnoží a funkční vyhledávač.

 

Aby se Advokátní deník otevíral co nejkomfortněji, doporučujeme prohlížeče Google Chrome, Mozilla a další, raději ne Internet Explorer.

 

 

Funkční zůstane na své archivní adrese www.bulletin-advokacie.cz/archiv-cisel/ i Bulletin advokacie online. A přestože už žádné další novinky nepřinese, zůstane „zakonzervován“ a bude dokumentovat svoji déle než šestiletou historií. Bude tedy dál k dispozici všem, kteří budou potřebovat najít starší odborný článek, judikát či jiný text. Beze změny pak bude nadále vycházet i tištěný Bulletin advokacie pro ty, kteří nedají dopustit na papír a „potřebují“ slyšet šustění stránek.

 

 

„Pevně věříme, že náš moderní veřejný komunikační kanál, si rychle najde nejen nové pravidelné čtenáře, ale i odborné autory a další fundované přispěvatele,“ doplnil předseda Výboru pro vnější vztahy ČAK JUDr. Petr Toman, LL.M., při startu Advokátního deníku.